München, Deutschland

Українська Суботня Школа

м. Мюнхен

Українська Суботня Школа м. Мюнхен

• Українська Суботня Школа м. Мюнхен є школою для дітей шкільного та дошкільного віку, складається із школи і садка та діє у рамках шкільного товариства "Українська Суботня Школа м. Мюнхен" (Schulverein Ukrainische Samstagsschule München e.V.)"

• Українська суботня школа ставить своїм завданням забезпечити учнів українського походження почуттям єдності, причетності і зв'язку з Україною; навчити їх української мови, історії та культури. Основним приорітетом школи є збереження українських національних, культурних і християнських цінностей за межами України.
  • Штат Школи складається з 17 досвідчених вчителів та директора, що активно співпрацюють з правлінням товариства. Педагогічні працівники школи досконало володіють сучасною українською мовою, мають відповідну педагогічну освіту та належний рівень професійної підготовки.
  • Навчання розпочинається в другій половині вересня і закінчується не пізніше останньої суботи липня наступного року. Тривалість канікул протягом навчального року погоджується із шкільним законодавством Баварії. Уроки проводяться кожної навчальної суботи з 10-ї до 13-ї години. Крім різних форм обов'язкових навчальних занять, у навчальному закладі проводяться факультативні заняття (гуртки) та заходи, що передбачені окремим розкладом і спрямовані на розвиток творчих здібностей учнів, нахилів та обдарувань.
  • При активній допомозі батьків протягом року готується низка різноманітних заходів (Свято св. Миколая, "Маланка", День Мами, свято останнього дзвоника, тощо).

Коротка історична довідка. Українська Суботня Школа м. Мюнхен заснована у 1952 році під патронатом Об´єднання Українських Жінок (ОУЖ) у Німеччині. Ідея створення школи належала українцям Мюнхена після виступу дітей на «Спільному Свяченому» у час Великодніх свят. Перші заняття, на яких були присутніми 24 дитини (розділені на 3 вікові групи), відбулися 24 травня 1952 року у приміщенні Української Медично-Харитативної Служби на Дахауерштрассе. (Джерело: «35 років ОУЖ у Німеччині - 1945-1980» Об´єднання Українських Жінок у Німеччині, Мюнхен 1980).

Статут товариства
«  Березень 2024  »
Українська Греко-Католицька Церква м. Мюнхен

Українська Православна Церква м. Мюнхен

Українська Скаутська Організація Пласт

Спілка Української Молоді

Союз українських студентів у Німеччині

Посольство України у Німеччині

Весела абетка

Розвиваймо «правильну» українську мову!

УКРАЇНСЬКА БІБЛІОТЕКА

Українська казка

Кобзар

Невмирущі поетичні скарби нашої мови